Paylaş / Favorilere Ekle
   Teknolojinin her zaman takipçisi durumunda olan Usta Bilgi Teknolojileri sunucularını Microsoft Hyper-v teknolojisi ile tamamen yeniledi. Kendi dedicated sunucularını tamamen yeni sunucuları üzerinde açtığı sanal sunucular üzerine taşıdı. Kendi sunucularının ardından bulut bilgi işlem olarak anılan Cloud mimarisi ile çok kısa bir süre sonra windows sanal sunucularını hiçbir hizmet sağlayıcıda bulunmayan eşsiz kontrol paneli üzerinden müşterilerimizin kendi yedeklerini alıp geri yükleyebileceği, sunucularının durumlarını ve ram, cpu, disk kullanımı gibi anlık bilgileri görüntüleyebileceği bir platform için tüm alt yapısını hazırladı. 2011 yılının ilk ayı içerisinde sanal sunucu satışlarına başlıyor olacak.
   Tüm bu platform yenilenmesi sırasında sunucularının arasındaki switchden, firewall yapılandırmasına, ip adreslerinden Dns sunucularına kadar her noktayı yeniden dizayn ederek en kötü senaryolar için failover yapısı oluşturduk.
Detaylar:
Artık tüm web sunucularımız, database sunucularımız, dns sunucularımız ve mail sunucularımız sanal sunucular içerisinde, çok kısa sürelerde yedekler alınıyor, yedekler geri yüklenebiliyor, sanal sunuculara ram eklemek, disk alanını büyütmek artık çok kolay.
   
  Tüm web sunucularımız Windows 2008 R2 üzerinde IIS 7.5 'de çalışıyor.
Asp.net 4.0, Asp ve Php en son sürümler dinamik ve statik sıkıştırma teknolojisi ile hız rekorları kırıyor.
   
Sunucularımızın üzerindeki disklerde sadece işletim sistemi yüklü. Tüm epostalar, web siteleri ve veritabanları Ağ üzerindeki depolama (NAS Storage) alanlarında tutuluyor ve depolama alanları kendi aralarında replikasyon yaparak yedekleniyor.
   
DNS Sunucularımız hem load balancing (yük dengelemeli) + failover balancing (hata durumunda yedek) olarak yapılandırıldı. Daha stabil ve daha performanslı olarak çalışıyor.
   

 
Veritabanı  sunucularımızın tamamı son sürüme güncellendi, artık veritabanı boyutlarınız 10GB a kadar otomatik yedekleme ile hizmetinizde.
   
  Tüm sunucularımız artık daha gelişmiş firewall ile korunuyor. Saldırı tespiti ve enjeksiyon gibi durumlara karşı bağlantıyı kesiyor ve ip adresini otomatik blokluyor.
   
  Arama motorlarında bulunabilirliğiniz %100 artıyor. Php siteleriniz üzerinde Arama motoru optimizasyonu ve apache mod re-write kullanabiliyorsunuz.